Druhá výhra, Pardubice rozstřílely akademickou reprezentaci Slovenska

I druhé utkání na Sletovém florbalovém poháru se pardubickému mužstvu povedlo, porážkou akademické reprezentace Slovenska udělalo druhý krok k vítězství na turnaji. Hned dvě premiérové trefy si připsal Adam Šmíd, poprvé v A týmu se také prosadil Lukáš Prix. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Patrik Petr.

Východočeši zažili parádní vstup do utkání, během devíti minut si vypracovali tříbrankové vedení, nejprve se trefili Jan Kourek, který následně nahrál na první gól Lukáši Prixovi. Po přesném zásahu Pakosty ubránili domácí i dvě oslabení. Ve druhé třetině se Slovensko dotáhlo na rozdíl jediné trefy, na dvě branky soupeře ale našel odpověď Patrik Petr. Gólově bohatá druhá třetina pokračovala, dvakrát během pěti minut mířil přesně Ivo Teichman. V závěru druhé dvacetiminutovky se z prvního gólu v A týmu radoval po nahrávce od Černého Adam Šmíd. Ve třetí části už opět Pardubice gólově dominovaly, na začátku třetiny se prosadil Martin Zozulák. Po dvou inkasovaných gólech pardubický celek opět zabral, skóroval Jan Savický, dvě minuty po něm pálil přesně také Černý. V poslední minutě se podruhé v utkání radoval Adam Šmíd, jenž proměnil první pardubickou přesilovku v zápase.

„Tempo celého zápasu, styl hry soupeře a celkově úroveň utkání nás příliš neprověřilo. Sice jsme si zaútočili, nastřílel góly, ale jak už to tak bývá, v takových zápasech není obrana úplně pevná a stoprocentní, proto tolik obdržených gólů na naší straně. Odnášíme si to, že se musíme držet své hry a toho, jak chceme hrát. Největší radost ze zápasu má určitě náš pokladník, padly nějaké první góly za A tým, desátý gól, kapitánská páska a podobně. Na zítřek se musíme dobře připravit, čeká nás diametrálně odlišný zápas, než byly dva předchozí,“ zhodnotil trenér Ladislav Štancl.

Sokol Pardubice – Slovenská republika, akademici 12:6 (3:0, 4:4, 5:2)

Branky a asistence Pardubic: 2:20 Kourek (Petr), 5:41 Prix (Kourek), 8:51 Pakosta (Petr), 29:12 Petr (Prix), 29:54 Teichman (Ďopan), 34:48 Teichman (Žáček), 38:07 Šmíd (Černý), 42:53 Zozulák (Krigovský), 50:04 Pakosta (Petr), 53:47 Savický (Pakosta), 55:08 Černý (Zozulák), 59:12 Šmíd (Pakosta).

Sestava Pardubic: Levínský (Haleš) – Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Škeřík, Savický, Pakosta, Šmíd, Prix, Kramer, Žáček, Ďopan, Hušek, Černý, Krigovský, Formánek.