Pardubice na úvod Poháru přetlačily v přestřelce Black Angels

Po vítězném Czech Openu přišlo ve čtvrtečním utkání Poháru České pojišťovny rychlé vystřízlivění. V závěru první části stáhl Sokol ztrátu na jeden gól, ve druhé třetině už dokázal otočit skóre ve svůj prospěch. Po srovnání Black Angels v závěru se ale musel strachovat o výsledek, o výhře nakonec rozhodl dvě minuty před koncem Martin Zozulák (1+3), jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. V sestavě Pardubic se objevili i další dva junioři – Kaluža s Petrželou.

Black Angels – Sokol Pardubice 7:8: (4:3, 1:3, 2:2)

Branky a asistence Pardubic: 0:45 Černý, 6:24 Kourek (Zozulák), 19:58 Kourek, 24:47 Savický (Petržela), 28:22 Černý (Hušek), 37:46 Petr (Zozulák), 46:46 Šmíd (Zozulák), 57:56 Zozulák (Šmíd).

Sestava Pardubic: Levínský (Haleš) – Slabý, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Kaluža, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Pakosta, Šmíd, Savický, Černý, Petržela.

Východočeši sice vstoupili do utkání rychlým gólem, když se již po pětačtyřiceti vteřinách hry prosadil Petr Černý. Jenže o dvacet vteřin později sami inkasovali, vedení jim vrátil v 7. minutě po nahrávce od Martina Zozuláka Jan Kourek. Pardubice předváděly v první třetině vlažný výkon a svými chybami dovolily soupeři otočit skóre na 4:2. Důležitá branka přišla na konci první části, dvě vteřiny před sirénou snižoval na rozdíl jediného gólu Jan Kourek.

Druhá třetina byla plná vyloučení, na straně Black Angels jich bylo pět, na straně Sokola dvě. Pardubice nejprve inkasovaly v oslabení, díky dobré koncentraci ale otočily vývoj utkání ve svůj prospěch. Junior David Petržela si při svém premiérovém startu za A tým připsal asistenci, když ve 25. minutě vybídl ke skórování Jana Savického. O čtyři minuty později přidal svou druhou branku v zápase Petr Černý, do vedení se dostal Sokol dvě minuty před koncem třetiny, přesilovkovou souhru zakončoval přesnou střelou po nahrávce od Zozuláka Patrik Petr.

I u další branky Pardubic byl kapitán Zozulák, ve 47. minutě se po jeho přihrávce prosadil Adam Šmíd. Východočeši však i kvůli své naivní hře se spoustou chyb o své dvougólové vedení během dvou minut přišli, v 54. minutě byl stav nerozhodný 7:7. A to až do času 57:56, kdy si hosté počkali na rozhodující akci, Šmíd se Zozulákem si prohodili role a o rozhodující trefu, která znamenala první výhru v nové vrcholové části Poháru České pojišťovny, se postaral Martin Zozulák.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Z naší stany byl tristní vstup do utkání a první třetina. Ve zbytku zápasu jsme se zlepšili, ale i tak to byl velice utrápený výkon a předvedená hra rozhodně neodpovídala tomu, co chceme hrát a co hrát umíme. Pozitivní je to, že i přesto jsme dokázali otočit nepříznivý vývoj a poté zápas vyhrát. Všichni si musíme uvědomit, že je třeba být stále nohama na zemi a tvrdě pracovat, protože je před námi obrovské množství práce.“