Pardubice prohrály s Boleslaví a v Poháru postupují z 2. místa

Efektivita v zakončení, tak by se dal vystihnout celý duel Pardubic s Mladou Boleslaví. Sokol se rychle ujal vedení a měl další šance, jenže ty navyužil a Středočeši otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Konečný zlom nastal v poslední třetině po rychlých brankách hostů, Pardubice prohrály po devíti výhrách v řadě a postupují ze skupiny z 2. místa.

Pardubičtí měli povedený vstup do utkání, již na začátku druhé minuty nahrál Šmíd z levé strany před branku Michalu Janečkovi, který z první uklidil míček za Musila, jenž se nestihl přesunout – 1:0. Domácí měli další šance, jenže ty nevyužili a přišlo srovnání. Vedení si mohli vzít zpět v početní výhodě, jenže to se jim nepovedlo a Mladá Boleslav se na konci třetiny ujala vedení.

Východočeši si přenesli do druhé části velkou část přesilové hry, dvě minuty po jejím konci přišel další dvouminutový trest hostů. Jenže místo toho, aby Sokol skóroval, tak sám inkasoval. Po konci početní výhody snižoval na rozdíl jediné branky Janeček, na jehož gól odpověděl přesilovkovou trefou Curney. Pardubičtí měli další možnost přesilovky a ve 40. minutě jel trestné střílení Přemek Pakosta, ale neuspěl.

Na začátku třetí periody Mladá Boleslav navýšila svůj náskok na rozdíl tří branek a poté kontrolovala hru. Na konci 49. minuty Michal Janeček zkompletoval hattrick, jenže následovala smrtící tříminutovka v podání Mladé Boleslavi, během které hosté vstřelili čtyři branky. Gólový rozdíl mohl ještě v závěru utkání zmírnit z trestného střílení Ivo Teichman, jenže ani on proti Musilovi, který ještě minulou sezonu chytal za Pardubice, neuspěl.

Sokol po porážce po poměrně dlouhé době končí ve skupině CV vrcholové části Poháru České pojišťovny se šesti body na druhém místě. To Pardubicím zajišťuje přímý postup v pavouku až do osmifinále, které je bude čekat v polovině listopadu.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Pro nás až moc krutý výsledek, který ale vypovídá o tom, kde byl největší rozdíl, a to v proměňování šancí. Z tolika přesilovek a dvou nájezdů bychom měli dát rozhodně góly. Soupeř zkušeně potrestal naše chyby. Standardně dobře zachytali všichni pardubičtí brankáři.“

Pohár České pojišťovny, skupina CV:

Sokol Pardubice – Technology Florbal MB 3:9 (1:2, 1:2, 1:5)

Branky a asistence Pardubic: 2:01 Janeček (Šmíd), 25:53 Janeček, 48:49 Janeček.

Rozhodčí: Balla, Typl; Střely na branku: 32:35; Vyloučení: 2:5; Využití: 0:1; V oslabení: 0:1; Diváci: 120.

Sestava Pardubic: Levínský (31. Haleš) – Škeřík, Slabý, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Gregor, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý.