Pardubice rozhodly o své výhře nad Náchodem ve druhé třetině

Pardubice odjely do Náchoda k druhému zápasu vrcholové části Poháru České pojišťovny posilněné o hráče základní sestavy, kteří v duelu proti Black Angels chyběli. Během prvních tří minut si Sokol vypracoval dvoubrankové vedení, to však ve zbytku třetiny ztratil. Východočeši ale znovu dobře nastoupili do fáze utkání, do 33. minuty si vypracovali tříbrankový náskok, který se nakonec ukázal jako klíčový.

Sokolu se stejně jako v prvním utkání Poháru povedl vstup do utkání, na konci 2. minuty otevřel skóre po nahrávce Teichmana David Žáček. Netrvalo dlouho a hosté vedli již o dvě branky, za půl minuty překonal brankáře Skalického přesnou ranou Martin Zozulák. Jenže ani tentokrát Pardubice neudržely dlouho čisté konto, v 5. minutě unikl do rychlého brejku Bureš, který nedal Halešovi šanci trefou do horního rohu branky. Srovnání přišlo v poslední minutě první části, a to opět z rychlého protiútoku. Vracející se Hušek nezabránil v zakončení Kociánovi, jenž propasíroval skákavý míček za hostujícího brankáře.

I do druhé třetiny vstoupily Pardubice gólem, Petr vybídl ke skórování Přemka Pakostu, který tak vrátil vedení na stranu Sokola. Kapitán Martin Zozulák se rychle oklepal ze srážky na palubovku a soupeře za to ve 31. minutě potrestal druhým přesným zásahem v utkání. I další střídání útočné formace vedené Zozulákem přineslo branku, pardubický kapitán si oproti předchozímu gólu vyměnil roli s Tomášem Dleskem, toho obrana soupeře neuhlídala a on dokázal přesně zakončit. Pardubičtí opět inkasovali v závěru třetiny, přesilovou hru po vyloučení Žáčka využil Geisler.

Také do závěrečné třetiny nastoupil Sokol aktivněji, tuto aktivitu ukončil svým faulem Šmíd, jeho spoluhráči ale oslabení úspěšně ubránili. Východočeši se poté znovu ujali diktování tempa hry a posílali míčky na Skalického, jenže ten odolával. Svou branku uhájil i při přesilové hře Pardubic, které nepouštěly Náchod do závěrečného náporu. V poslední minutě zkusili domácí hru bez brankáře, ta jim však ke snížení na rozdíl jediné branky nepomohla, stejně jako oddechový čas.

Hodnocení asistenta trenéra Jana Černohorského: „Po úvodních dvou gólech jsme upustili od naší hry, i přestože jsme měli převahu na míčku, tak jsme ji nedokázali gólově zúročit. Domácí se svojí bojovností dostali zpátky do zápasu, my jsme jejich důraznou obranu překonávali aktivním pohybem a rychlými přihrávkami. Musíme se z tohoto zápasu poučit a dále tvrdě pracovat.“

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Zápas proti Náchodu byl o tom, že jsme nedokázali efektivně využít velkou převahu ve hře na míčku a dát více gólů. Ani tempo utkání nebylo z naší strany takové, jaké by být mělo. Nicméně výhra se určitě počítá. Domácí podali bojovný výkon do obrany a tím nám to ztížili.

Pohár České pojišťovny, skupina CV:

Florbal Náchod – Sokol Pardubice 3:5 (2:2, 1:3, 0:0)

Branky a asistence Pardubic: 1:55 Žáček (Teichman), 2:21 Zozulák (Kourek), 22:59 Pakosta (Petr), 30:09 Zozulák (Dlesk), 32:19 Dlesk (Zozulák).

Rozhodčí: Brejcha, Husák; Střely na branku: 11:29; Vyloučení: 1:2; Využití: 1:0; Diváci: 176.

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Škeřík, Slabý, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Gregor, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý.