Pardubice vstoupily do Sletového poháru porážkou Královských Vinohrad

Východočeši mohou slavit první vítězství v nové sezoně, když v úvodním utkání Sletového florbalového poháru s několika novými hráči v sestavě porazili Královské Vinohrady rozdílem dvou branek.

První odchytané utkání v A týmu Sokola si připsal Martin Haleš, jenž sice jako první v utkání inkasoval, Pardubice ale využitou početní výhodou po střele Radka Formánka srovnaly a o minutu později je poslal do vedení Jan Kourek. Ve třetí části Královské Vinohrady hned v úvodu vyrovnaly, hostující celek však odpověděl trefou Petra Černého. Do dvoubrankového vedení poslal Pardubice Marek Ďopan, Královské Vinohrady se dvě minuty před koncem dotáhly na rozdíl jediné trefy, výhru pardubického mužsva pečetil minutu a půl před koncem Jan Kourek. Nejlepším hráčem Pardubic byl vyhlášen Přemek Pakosta, s kapitánskou páskou nastoupil Ondřej Hušek.

„Výhra na začátek přípravy se určitě počítá. V zápase jsme byli lepším týmem, který byl více na míčku a měl prakticky stálý tlak. Velká škoda, že jsme nedali více gólů, protože šance jsme na to měli. Do hry se dostali všichni hráči, takže utkání splnilo svůj účel,“ hodnotil první přípravný duel v nové sezoně hlavní trenér Ladislav Štancl.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Sokol Pardubice 3:5 (0:0, 1:2, 2:3)

Branky a asistence Pardubic: 31:08 Formánek (Pakosta), 32:23 Kourek (Krigovský), 44:47 Černý (Šmíd), 52:16 Ďopan (Teichman), 58:24 Kourek.

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Škeřík, Slabý, Pakosta, Šmíd, Prix, Kramer, Žáček, Ďopan, Hušek, Černý, Krigovský, Formánek.