Sokol je stále bez bodu. O víkendu jsme prohráli s Tatranem i se Spartou

Pardubičtí florbalisté měli na programu nabitý víkend. Nejprve přivítali v sobotním utkání v Tipsport areně Tatran Střešovice, ve sváteční pondělí pak zavítali na palubovku pražské Sparty. Bohužel ani na jednoho svého soupeře nestačili a na první letošní body tak stále čekají.

Sokol se chtěl v sobotu před zraky minimálně tisícovky diváků vytáhnout a poprvé porazit střešovický Tatran na domácí půdě. Ani jeden z cílů se mu však nepodařilo splnit. Do Tipsport areny si našlo cestu 989 diváků, kteří sledovali urputnou florbalovou bitvu. „Do zápasu jsme šli s tím, že chceme hrát především kvalitně z obrany, protože hrát s Tatranem hurá florbal by byla naše smrt. Pro diváky to zřejmě moc atraktivní podívaná nebyla, i přesto mě však atmosféra v hale lehce zklamala. S tou na Dašické se to vůbec nedalo srovnat," hodnotí sobotní duel útočník Radek Formánek.

Po čtyřiceti minutách držel Sokol těsné vedení 2:1 a byl tak blízko k prvnímu domácímu triumfu nad českou florbalovou legendou. Tatran však během nešťastné půlminuty ve třetí třetině utkání otočil. „Ukázali svoji sílu. Mrzí mě, že jsme některé z nadějných akcí nedokázali přetavit v další gól, utkání by pak vypadalo jinak. Musíme se z toho poučit, na 40 minut se hrát nedá," ví Formánek. Hráči Střešovic pak při power play domácích v posledních dvou minutách odskočili na konečných 2:5.

O první superligové body tak Sokol bojoval v pondělí na půdě Sparty Praha, ovšem začátek zápasu mu narozdíl od soboty vůbec nevyšel. „Po třech minutách jsme prohrávali 0:2, což trochu nalomilo naši psychiku. Naštěstí jsme se poté dokázali do zápasu vrátit," říká obránce Václav Oubrecht. I jeho dvě branky přinesly dramatický závěr zápasu. Sokol mohutně dotahoval a dalekonosná střela Marka Ďopana přinesla minutu a půl před koncem snížení na 5:6. V době, kdy Pardubice opět sahaly k závěrečnému tlaku a hře bez brankáře, však přišlo diskutabilní rozhodnutí sudích. „Konec byl velmi vypjatý, bohužel jsme si z následné rozepře odnesli ještě trest za nesportovní chování a o našich nadějích bylo rozhodnuto," mrzí Oubrechta. Ondřej Svatoš pak 30 sekund před koncem zpečetil na konečných 7:5 pro domácí. „Ze Sparty odjíždíme se smíšenými pocity. Bohužel se nám opět nepodařilo bodovat, ale až na první třetinu jsme byli lepším týmem. Pokud budeme hrát s podobným nasazením i dál, rozhodně to přinese své ovoce," dodává pardubický bek.

Následující víkend má Tipsport Superliga pauzu, poněvadž se v Mladé Boleslavi hraje Pohár Mistrů. K dalšímu zápasu tak zajíždí Sokol 10. října, kdy ho čeká náročné klání ve Vítkovících.

Sokol Pardubice – Tatran Omlux Střešovice 2:5 (2:1, 0:0, 0:4)

Branky a asistence: Martin Zozulák (Jakub Burian), Tomáš Dlesk (Petr Němeček) – Milan Fridrich (Marek Beneš), Ondřej Vítovec, Milan Fridrich (Jan Řehoř), Martin Kubovič (Filip Ullman), Jiří Kolísko (Mikuláš Komárek).

Sestava Pardubic: Levínský, Tvrdý – Škeřík, Ďopan, Oubrecht, Šťastný, Brychta, Lisa, Kunt – Zozulák, Teichman, Burian, Junek, Chmelař, Bahník, Formánek, Dlesk, Němeček, Pilný, Bartoš

Diváci: 989

Vyloučení: 2:1

Využití: 0:0

ACEMA Sparta Praha – Sokol Pardubice 7:5 (3:1, 2:3, 2:1)

Branky a asistence: Matěj Pruner (Luka Časar), Jakub Vrána, Jakub Vrána (Ondřej Svatoš), Jan Marvánek (Luka Časar), Jan Marvánek (Jakub Vrána), Lukáš Ujhelyi (David Čermák), Ondřej Svatoš (Jakub Vrána) – Tomáš Dlesk (Martin Zozulák), Ivo Teichman (Martin Zozulák), Václav Oubrecht (Filip Bahník), Václav Oubrecht (Jaromír Lisa), Marek Ďopan (Martin Zozulák)

Sestava Pardubic: Levínský, Tvrdý – Škeřík, Ďopan, Oubrecht, Šťastný, Brychta, Lisa, Kunt – Zozulák, Teichman, Junek, Chmelař, Bahník, Formánek, Dlesk, Němeček, Pilný, Bartoš, Pakosta