Sokol s Bohemkou body neukořistil. Co zítra na SKV?

V rámci unikátního florbalového klání dvou klubů se na středeční státní svátek střetly hned čtyři celky pardubického Sokola a pražských Bohemians. V tom nejsledovanějším byli úspěšnější Pražané, když si ze 7. kola Tipsport Superligy odvezli tři body za výhru 6:4.

Východočeši chtěli navázat na letošní první bodový zisk z víkendu a také na pardubické dorostence a juniory, kteří si již v průběhu dne s Bohemkou poradili. Oba týmy vstoupily do zápasu opatrně, více ze hry měli přece jen hosté, ovšem na skóre se to během úvodní periody nijak neprojevilo.

Ve stejném duchu se nesla rovněž druhá třetina. Střeleckou smůlu obou týmů protrhli až hostující Šimek s Mandíkem a zelenobílí se ujali dvoubrankového vedení. Na konci 38. minuty snížil svojí letošní první trefou Dominik Chmelař, ale na jeho branku dokázal za pouhých 12 sekund odpovědět Čihák a Sokol tak opět ztrácel dvě branky.

Rozhodující momenty utkání se udály v rozmezí 45. a 50. minuty. V tu dobu měli domácí skvělou příležitost na srovnání skóre, když se nechal zbytečně vyloučit na pět minut David Šimek. Během početní převahy však Sokol hned dvakrát inkasoval a s jeho vyhlídkami na bodový přísun to nevypadalo nejlépe. I přesto se však dokázaly Pardubice do zápasu vrátit a po dvou brankách Teichmana a jedné Škeříka snížily až na rozdíl jediného gólu. Na vyrovnání již bohužel nedošlo a v poslední minutě určil deifinitivní podobu skóre na 4:6 Kuncman.

Pardubičtí florbalisté se ze středečního neúspěchu musí rychle vzpamatovat, další důležitý zápas je totiž čeká hned v pátek večer. To svěřenci trenérů Vichra a Koubka zajíždějí na půdu Královských Vinohrad. Dojde tak k repríze loňského play down, ve kterém se nakonec radovali hráči Pardubic, když slavili záchranu po výhře 4:1 na zápasy. Letos jsou na tom lépe Pražané, kteří momentálně okupují devátou příčku se šesti body. V jejich středu navíc figuruje nejproduktivnější hráč celé soutěže Milan Bína. Souboj o další důležité body začíná na Vinohradech ve 20 hodin.