Sokol sahal po třech bodech. S Litvínovem nakonec vyválčil dva

Pardubičtí florbalisté zamířili k 6. kolu Tipsport Superligy do Kadaně, kde změřili síly s Litvínovem. V souboji dvou bezbodových celků po celý zápas vedli, do vítězného konce však utkání nedotáhli, když Litvínov vyrovnal vteřinu před koncem. Vítězství Sokola v prodloužení pak vystřelil Martin Zozulák.

Východočeši odjížděli na severozápad Čech s odhodláním vybojovat první body v tomto ročníku a od toho se také odvíjel průběh utkání. Svěřenci trenérů Vichra a Koubka odehráli prakticky celý zápas na dva útoky a do zápasu vstoupili velmi aktivně. O první dvě branky Sokola se postaral navrátilec do sestavy Michal Janeček, který absentoval od srpnového Czech Openu, na kterém si přivodil nepříjemné svalové zranění.

Pardubičtí si poté po celý průběh zápasu drželi před soupeřem náskok a vždy, když se dostal na dostřel, opět dokázali odskočit. Když na konci 47. minuty zkompletoval svůj hattrick Ivo Teichman, čímž navýšil na 6:3 pro hosty, vypadalo to s Litvínovem bídně. Bivojové se však mohutným finišem dostali zpět do zápasu a při závěrečné hře s šesti hráči v poli dokázali také vyrovnat. Vteřinu před koncem rozvlnil síť za Levínským Kašpárek a Litvínov si tak připsal historicky první bod v nejvyšší tuzemské soutěži. V následném prodloužení se pak zbytečně nechal vyloučit domácí Hocelík a nabídnutou přesilovku využil Martin Zozulák.

Po 6. kole tak v Tipsport Superlize není týmu, který by neměl na kontě alespoň bod. Sokol čekají po první letošní výhře další důležité zápasy, ve kterých by měl bodovat. Hned ve středu 28. října vyzve od 18 hodin na domácí palubovce pražskou Bohemku, o dva dny později pak zajíždí na půdu Královských Vinohrad.