Sokol v závěru ztratil výhru nad akademickou reprezentací Česka

Pardubičtí florbalisté tahali po většinu utkání za delší konec, když dlouho drželi vedení na své straně. Jenže akademická reprezentace čtyřmi góly v posledních čtyřech minutách otočila utkání ve svůj prospěch.

Sokol jako první inkasoval, ale o tři minuty později srovnal po nahrávce od Huška Petr Černý. Česká akademická reprezentace se v závěru první části znovu ujala vedení, to však Sokol na začátku druhé třetiny překlopil na svou stranu dvěma rychlými góly. O další vyrovnání se postaral Radek Formánek a poprvé poslal Pardubice do vedení Patrik Petr. Tentokrát přišlo srovnání ze strany Česka, na to našel Sokol dvojí odpověď v podobě přesného zásahu Jana Savického a o minutu později se radoval z gólu také Filip Krigovský. Východočeši ještě v závěru druhé dvacetiminutovky inkasovali, povedl se jim ale vstup do závěrečné části, když jim vrátil dvoubrankové vedení Přemek Pakosta. Po dalším snížení soupeře mířil přesně Tomáš Dlesk, jenže to bylo z pardubické strany vše, Sokol ztratil své nadějné vedení v závěru a musel se smířit s končeným druhým místem.

„Pro nás určitě super zápas, který hodnotíme pozitivně, protože to byl první ostřejší zápas, který byl ve slušném tempu, soupeř prověřil jak naši obranu, tak útok. My jsme si ověřili, že jednoduché herní principy, přechod od útoku, tak funguje. Myslím si, že v závěru nám maličko došly síly a díky tomu jsme dovolili soupeři otočit výsledek,“ zhodnotil poslední utkání Pardubic na Sletovém florbalové poháru Ladislav Štancl.

Sokol Pardubice – Česká republika, akademici 7:9 (1:2, 4:2, 2:5)

Branky a asistence Pardubic: 15:49 Černý (Hušek), 20:53 Formánek (Prix), 22:33 Petr (Hušek), 31:05 Savický (Černý), 32:24 Krigovský (Žáček), 41:46 Formánek (Pakosta), 52:48 Dlesk (Prix).

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Petr, Zozulák, Teichman, Dlesk, Slabý, Pakosta, Šmíd, Prix, Savický, Žáček, Ďopan, Černý, Krigovský, Formánek, Hušek.