Třetí třetina smetla naděje na první body. Sokol na Brno nestačil

Čtyřicet minut to vypadalo s akciemi domácích florbalistů v zápase proti Brnu velice dobře. Poslední dvacetiminutovka ovšem veškeré myšlenky Pardubic na první letošní bodový zisk zahnala. Sokol v ní inkasoval devět branek a podlehl Moravanům 5:12.

Rozjetí Brňané přijeli do východočeské metropole jako favorit utkání, první perioda tomu ovšem příliš nenasvědčovala. Laxní vstup do utkání a precizní obrana domácích přinesly nečekané vedení Sokola. Skóre utkání otevřel utěšenou střelou od mantinelu Tomáš Dlesk, dvoubrankové vedení pak domácím zajistil svou první brankou mezi muži Přemek Pakosta.

Ve druhé třetině se opět dostavila pardubická nedisciplinovanost, která vrátila soupeře do hry. Domácí celek se musel bránit hned čtyřem přesilovým hrám, které Brnu pomohly otočit vývoj utkání. Po brankách Krajcigra, Juhaňáka a Ondráčka se ujali hosté vedení, které již do konce zápasu nepustili.

Zlomové momenty celého utkání proběhly na začátku třetí části. Brno totiž během jediné minuty odskočilo na rozdíl tří branek a z této studené sprchy se již domácí nevzpamatovali. Branky Lisy, Bahníka a Zozuláka celkové skóre pouze korigovaly, soupeř totiž dokázal v posledních dvaceti minutách nastřílet hned devět gólů. Hattrickem se blýskl ještě v létě hráč Pardubic Radek Krajcigr.

Sokol tak zůstává i po 5. kole Tipsport Superligy bez bodu. Pardubické florbalisty nyní čeká kvarteto zápasů, které zřejmě rozhodnou o osudu celé sezóny. Pokud chce Sokol stále pomýšlet na postup do play off, musí ze soubojů s Litvínovem, Bohemians, Královskými Vinohrady a Ostravou vybojovat co nejvíce bodů.

Komentář trenéra domácích pana Vichra: Naší vlastní nedisciplinovaností jsme po první dobré třetině pustili Brno do zápasu. Pokud se budeme nadále nechávat takto vylučovat, budeme zápasy prohrávat dále.

Komentář trenéra hostů pana Kadlece: Za nejpozitivnější fakt považuji to, že se na vítězství podílel celý kádr, se kterým jsme do Pardubic přijeli. O výsledku rozhodla 3. část hry, a ač se to nemusí zdát, tak byl soupeř důraznější a nebýt pestřejší hry, neskončilo by utkání takovýmto rozdílem.