Víkendové shrnutí mládežnických týmů

O uplynulém víkendu byly v akci i naše mládežnické týmy. V článku se dočtete komentáře a hodnocení trenérů jednotlivých kategorií.

1. liga dorostenců - MČR

Minulý víkend vyrazili dorostenci ke svému vrcholu sezony do Ostravy, kde je v rámci Osmifinále MČR čekali dva týmy z hlavního města Slezska (FBC a Vítkovice) a také tým z hlavní moravské metropole (Bulldogs Brno). Po pohodové cestě s národním dopravcem, který již tradičně zajistil zpoždění, kluky čekal první zápas proti houževnatému týmu z Vítkovic.

Začátek utkání kluci strávili buď ještě v naší objektivně nejméně kvalitní divizi ligy dorostenců, nebo možná ještě ve vlaku a soupeř se rychle ujal vedení, naštěstí přibližně od 10. minuty se do tempa dostali i mladí sokolíci a Lukáš Kučera vyrovnal. Od druhé třetiny se poté podařilo sokolům kompletně převzít otěže zápasu a nebýt několika zbytečných vyloučení, tak by utkání zřejmě dospělo do klidného konce. Tímto způsobem ovšem došlo k pořádnému dramatu, které utnul až 14 vteřin před koncem Dominik Czeszewski gólem při powerplay soupeře.

Další den se nesl ve znamení dvou zápasů, přičemž jako první se na kluky chystal tým z Brna. Budíček před 6. hodinou ranní zřejmě nezastihl pardubické talenty v ideální formě, a tak se nelze moc divit skóre 0:3, jež svítilo na tabuli po první třetině. Poté však podobně jako v prvním zápase došlo k probuzení a když v 36. minutě posílal Lukáš Kučera sokol poprvé v utkání do vedení, vše se zdálo být na dobré cestě. Poslední minuty však přinesly úplný zvrat, buldokům se nejprve podařilo vyrovnat a následně 4 a půl minuty před koncem, po velmi nevybíravém zákroku u mantinelu, který nejenže nebyl oceněn jakýmkoliv trestem, ale přestože hráč očividně nebyl schopen pokračovat hry, tak nedošlo k přerušení, využili brňané dočasné převahy vytvořené touto situací a otočili utkání zpět na svoji stranu. Otřesený Sokol, navíc ze zmiňovaného souboje připravený o svého střelce L. Kučeru se následně nezmohl na vyrovnávací gól, a naopak ještě inkasoval.

Poslední utkání pardubických na turnaji bylo soubojem o 3. místo v osmifinálové skupině a v cestě za tímto cílem sokolíkům stálo domácí FBC Ostrava. Již dle tradice se klukům podařilo na začátku utkání ihned inkasovat, na tuto trefu ještě dokázal zareagovat hezkou individuální akcí Patrik Bartoš, bohužel pro pardubické to byla poslední gólová radost tohoto zápasu. Šancí bylo spoustu, ale špatně seřízená mířidla, či dobré zákroky soupeřova brankáře znamenaly postupné navyšování rozdílu ve skóre ku prospěchu ostravských. Konečné skóre 1:5 je vůči předvedené hře možná až příliš kruté, nicméně Ostrava zaslouženě získala 3 body a mladým sokolům nezbývá nic jiného, než se smířit se 4. místem.

To však znamená postup mezi 8 nejlepších týmů republiky, což je samo o sobě velmi pěkné, ale šance vystoupat ještě výše tu bude již příští víkend (14.-15.4.), kdy se kluci vydají opět do Ostravy a ve čtvrtfinále je čeká jeden z největších favoritů celé soutěže – Ústí nad Labem.

Jakub Víšek (trenér golmanů)

Liga starších žáků

V neděli 9.4. čekal starší žáky “A” poslední turnaj základní části v Jaroměři. V prvních dvou zápasech jsme se utkali s týmy “A” a “B” z Hradce Králové. Až na několik ospalých pasáží, to byly tradičně pěkné florbalové zápasy. Ve třetím zápase proti týmu z Hostinného zaslouží kluci především pochvalu za kombinační hru a spoustou gólů. Nyní nás čeká play off o postup na MČR, na které se všichni velice těšíme. A ať už bude výsledek jakýkoliv, tak s celou sezónou bude panovat naprostá spokojenost. Kluci udělali během celého roku obrovský pokrok a co je pro trenéry nejdůležitější, vytvořili parádní partu se kterou bude radost v budoucnu dál pracovat. Kluci jsou zase o rok většími florbalisty jak herně, tak i lidsky. Trenéři ví, že kluci dají do play off úplně všechno a jestli to dopadne nebo ne...

Tento turnaj byl skvělým zakončením celého ročníku starších žáku Sokola B. Poslední turnaj před MČR jsme si jeli hlavně užít. Postup do finále byl pro všechny odměnou. Výhra nad domácí Jaroměří 5:3, remíza 3:3 nad rivalem z minulého kola  a bohužel prohra nad silným Hradcem A.

V neděli 8.4. jsme se zúčastnili posledního turnaje ligy starších žáků s naším týmem C, který je tvořen pouze mladšími žáky. Po minulé senzační výhře na turnaji nás nyní čekala výzva v podobě třetího výkonnostního koše.Hned první zápas se nám však nevyvedl a proti týmu z Trutnova jsme nedokázali vyzrát na soupeřovu osobní obranu. Ne příliš povedený zápas nakonec skončil v poměru 0:5.

V druhém zápase nás čekal jeden z favoritů turnaje, tým Orlicka-Třebovska, tým, který hrál dlouhou dobu dokonce druhý koš. Naši kluci se však vybičovali k naprosto neuvěřitelnému výkonu. Díky skvělé kombinační hře, poctivé obraně a skvěle chytajícímu Matějkovi svítil minutu a půl před koncem na tabuli už tak pěkný výsledek 3:3. Ovšem v té chvíli vzal na sebe zodpovědnost věčný nahrávač Míša Puchner a prokázal i instinkt střelce, když vymetl pavouka z bližší šibenice. Sokolíci se tedy mohli radovat ze zasloužené výhry 4:3. Bohužel výhra týmu Třebovska nad Trutnovem nás poslala do boje "pouze" o páté místo. V tom se naším klukům postavil do cesty tým hradeckého "Céčka". První polovina zápasu připomínala četností chyb spíše ligu elévů a mohli jsme být rádi za hubené vedení 2:1, ovšem druhá půle se stala až nečekanou exibicí. Do hry se nám opět dostala kombinace a naším nadějím se dařilo, na co sáhli. Matějka již neinkasoval a nejen díky skvěle hrajícímu Demlovi, který se podílel na polovině všech branek, se naše skóre nakonec zastavilo na pověstné "desítce".

Turnaj a také sezónu jsme tedy zakončili krásným pátým místem v třetím koši. Závěrem bych chtěl poděkovat za celý trenérský tým všem rodičům, kteří nám celý rok velmi ochotně pomáhali s dopravou auty a kteří každý turnaj vytvořili naprosto neskutečný fanklub. Moc si vážíme vaší podpory!

Dominik Chmelař, Radim Oliva, David Žáček (trenéři)

Pardubická liga elévů

V neděli 8.4. naši elévové odehráli po delší pauze další turnaj, který se konal v domácím prostředí. Na úvod nás čekalo střetnutí áčka proti béčku, které bylo velmi vyrovnané. To se, ale nedá říct o zápasech s týmy Svitav a Orlicka-Třebovska. Tyto zápasy byly již v naší režii. Pokud to shrneme, tak celé nedělní odpoledne jsme si všichni užili a náramně jsme se bavili.