Vítkovice byly nad naše síly. Na body tak stále čekáme

Pokud chtěl pardubický Sokol ve 4. kole Tipsport Superligy na půdě Vítkovic bodovat, musel podat naprosto bezchybný výkon. To se bohužel nepodařilo a z Ostravy si Východočeši přivezli prohru 3:8.

Vítkovičtí měli raketový vstup do utkání a stejně jako v posledním zápase se Spartou se musel Sokol rychle vzpamatovávat z dvoubrankové ztráty. Nejprve hned ve 2. minutě překonal Levínského Marek Matejčík, kterého v 10. minutě napodobil Jastřembský. Poté se Pardubice vzchopily, což přineslo kontaktní branku Václava Oubrechta. Domácí si však ještě do konce první periody vzali zpátky dvoubrankové vedení po střele Šebesty.

Na rozdíl jediné branky se dostal Sokol ještě v úvodu druhé třetiny, kdy se po přihrávce Dominika Bartoše prosadil Radek Formánek. Poté se již naplno projevila kvalita vítkovického kádru a domácí si vytvořili pohodlný náskok. Poslední jiskru naděje vykřesal ve 41. minutě Martin Zozulák, který snižoval na 3:6. I na tuto branku ovšem dokázali domácí zareagovat a další dvě branky Matejčíka pečetily výhru Vítkovic.

Čekání na první letošní body tak stále pokračuje. „Myslím si, že hra nevypadá špatně a se soupeři dokážeme držet krok. Bohužel v momentech, kdy se zápas rozhoduje, přijdou naše zbytečné chyby, které rozhodují," myslí si útočník Zozulák. „Velkým pozitivem jsou výkony trojice Bartoš, Pakosta, Petr. Opory juniorského týmu se zatím jeví ve výborném světle a doufám, že v tom budou pokračovat," dodává trenér Ondřej Vichr.