Mládež  |  A-tým, Junioři, Dorostenci  |  10. červen 2021

Hraj florbal na nejvyšší úrovni! Zapoj se do SOKOLSKÉ VÝZVY 2021!

Hraj florbal na nejvyšší úrovni! Zapoj se do SOKOLSKÉ VÝZVY 2021!

Máš ambice hrát florbal na nejvyšší úrovni? Chceš se zlepšovat jako sportovec, florbalista i jako člověk? Chceš prožít jeden den v Superligovém klubu? Pak je SOKOLSKÁ VÝZVA určená právě pro tebe. Třetím rokem veřejně otevíráme možnost prosadit se do všech našich elitních týmů včetně mužského A týmu - dorostenci, junioři a muži.

Jedním z hlavních poslání Sokolské výzvy ale není pouze fakt, že se můžete zkusit prosadit do jednoho z našich elitních týmů, ale především možnost nahlédnout do tréninkového procesu, poznat prostředí Superligového oddílu a strávit jeden sportovní tréninkový den pod vedením našich klubových trenérů. Dojem a poznatky především z první Sokolské výzvy, která ještě nebyla ovlivněna Covidovou situací, nám ukázaly, že strávení takového dne s nasátím zkušeností, postřehů a různých pohledů, může být velkým přínosem do přístupu a další práce hráče.  Sokolská výzva je určena pro hráče od ročníku 2006 a starší.

Stejně jako tomu bylo loni, tak i letos otevíráme Sokolskou výzvu i pro trenéry! Výzva je pro všechny trenéry, kteří by se chtěli zapojit do našeho klubového dění, podílet se na hráčském rozvoji a poznat prostředí Superligového klubu. Každý trenér, kterého zajímá, jak se u nás pracuje s hráči, na co je zaměřený tréninkový proces a jaká je naše klubová vize a filozofie s námi může prožít celý den, kdy mu vše představíme a ukážeme.

Jak bude SOKOLSKÁ VÝZVA vypadat?

Všichni potenciální adepti absolvují jednodenní soustředění v našem Tréninkovém centru v Pardubicích. V rámci tohoto soustředění si hráči zatrénují pod vedením elitních pardubických trenérů a společně s nimi budou trénovat i hráči Sokola v dané kategorii. Soustředění bude složeno ze dvou tréninkových jednotek zaměřených především na florbalové individuální i herní dovednosti. Součástí celého dne bude i společný oběd v areálu Sokola, prezentace klubu pro hráče a rodiče všech adeptů a samozřejmě také krátké pohovory se všemi účastníky.

Ve stejném duchu se bude odvíjet i program všech přihlášených trenérů, se kterými nejdříve projdeme náplň jednodenního soustředění, jeho zaměření a náplň, jak z pohledu metodického, tak rozvojového. Po celou dobu budete moct diskutovat nad děním na hřišti a dovědět se vše, co vás bude zajímat. Po společném obědě pro vás bude připravena prezentace na trenérská témata, náš přístup, metody i nastavení cílů, se kterými stavíme celý tréninkový proces napříč všemi kategoriemi klubu.

Termín a harmonogram SOKOLSKÉ VÝZVY

Sobota 3. 7. 2021

9:15 - sraz všech účastníků

9:30 - 11:30 - první tréninková jednotka

12:00 - společný oběd

12:30 - prezentace pro hráče / rodiče a pro trenéry

13:00 - 14:00 - pohovory s hráči / rodiči

14:30 - 16:30- druhá tréninková jednotka

Přihlášky na SOKOLSKOU VÝZVU zde: https://forms.gle/Z4LT8gQXN7uHoxSMA


Deadline přihlášek 24. 6. 2021


Vyjádření šéftrenéra klubu Ladislava Štancla

Po první výzvě, která byla již před dvěma lety, jsme měli spoustu pozitivních ohlasů od účastníků. I pro nás samotné to byl velmi inspirativní a zajímavý den, ze kterého jsme si odnesli další podněty a inspiraci do další klubové práce. Proto jsme se rozhodli, že budeme tuto akci realizovat každoročně. Bohužel loni bylo vše ovlivněno první vlnou Covidu a výzva nemohla proběhnout dle našich představ. Letos jsme čekali na rozvolnění pravidel pro sport a rozhodli jsme se výzvu uskutečnit na začátku prázdnin, aby mohla proběhnou opravdu plnohodnotně a měla ten pravý přínos jak pro nás, tak hlavně pro účastníky, kteří se přihlásí. Naší filozofií a prioritou je i nadále pracovat s vlastními odchovanci, nicméně chceme navázat i na otevřenost a sdílení know-how vůči hráčům a trenérům z celého regionu. Věříme, že Sokolská výzva je pro hráče nejen možností zkusit se prosadit do našich elitních týmů, ale hlavně motivací do další práce a zlepšování svých sportovních a florbalových dovedností. Pro trenéry pak možnost inspirace a stejně tak zapojení se do našeho klubového trenérské týmu u některé z kategorií.