Zobrazeno 11 až 20 z celkem 85 článků.

Pardubice nezvládly sokolské derby s Královskými Vinohrady

Pardubice se utkaly v předposledním kole s Královskými Vinohrady o jedenácté místo v tabulce, Sokolu se nedařilo v zakončení a padl 5:1. Královské Vinohrady se prosadily ve dvou případech dvakrát rychle po sobě, Sokolu nepomohlo ani snížení v podání Patrika Petra a bude se muset rvát o záchranu v play down.

Sokolské derby nabídne v předposledním kole souboj o jedenáctou příčku

I přes nedělní porážku v České Lípě stále Sokol živí naději na přímou záchranu, k tomu ale nutně potřebuje získat všechny body v předposledním kole základní části Tipsport Superligy, v neděli se od 17:00 utká s Královskými Vinohrady. „Takovéto zápasy se už nehrají na krásu, ale musí se to prostě urvat. Individuality musí jít stranou a týmový výsledek být pro všechny na prvním místě. Bez ohledu na vytíženost nebo počet kanadských bodů. A to je fakt, který si musíme v první řadě všichni do jednoho uvědomit, jinak nemůžeme mít šanci na úspěch,“ velí pardubický útočník David Žáček.

Pardubice v těžké bitvě těsně nestačily na Českou Lípu

Sokol měl po problémech s rozbitým autobusem na cestě do České Lípy dobrým vstup do utkání, skóre otevřel Janeček. Vedení překlopil znovu na stranu hostů Krigovský, jenže poté už musely Pardubice dotahovat, poprvé se jim to povedlo, podruhé už ani přes velkou snahu ne. Aktuálně tak ztrácí dvě kola před koncem základní části na desátou Českou Lípu pět bodů.

Sokol vybojoval proti Chodovu cenný bod

Východočeši vstoupili do zápasu na Jižním Městě bez kapitána Zozuláka, v 6. minutě se ujali vedení, které drželi polovinu zápasu. Po vyrovnání Chodova si ještě třikrát vypracovali jednogólový náskok, a to i přesto, že domácí byli střelecky aktivnější. Sokol však čtyři minuty před koncem inkasoval vyrovnávací branku a nakonec se musel smířit jen s bodem po prohře v prodloužení.

V pátek proti Chodovu, v neděli boj o udržení v České Lípě

Do konce základní části Tipsport Superligy zbývá odehrát poslední čtyři kola, dva zápasy čekají pardubické florbalisty v závěru tohoto týdne. V pátek vyrazí na Jižní Město, kde se od 19:00 střetnou s v tabulce čtvrtým Chodovem. Klíčový souboj přijde na řadu v neděli od 17:00 v České Lípě, nedělní soupeř se totiž v tabulce nachází hned před dvanáctými Pardubicemi, které potřebují nutně bodovat, aby se přiblížili záchraně.

Pardubice vyšly proti Tatranu střelecky na prázdno

Východočechům se nepovedlo napravit předchozí domácí nezdary a Tatran jim vystavil lekci z produktivity. Do vedení se dostal v 16. minutě využitou přesilovkou, do rozhodujícího náskoku utekl čtyřmi přesnými zásahy ve druhé části a ve třetí třetině se prosadil také v oslabení.

Předposlední domácí zápas. Do Pardubice přijede v neděli Tatran

To, jak se blíží konec základní části Tipsport Superligy, nasvědčuje i fakt, že Pardubice čekají do jejího konce už pouze dva domácí duely. Ten předposlední odehraje Sokol v neděli 27. ledna od 17:00 s Tatranem, který je aktuálně na páté příčce. Východočeši se nacházejí ve vodách soubojů o udržení, naopak pražský celek je na páté příčce velice blízko play off.

Sokol po dobrém začátku těsně prohrál s Ostravou

Východočeši posilnění dvěma důležitými výhrami vyrazili v sobotu do Ostravy, kde v souboji o udržení si naděje na play off potřebovali navázat na předchozí vítězství. To se jim v úvodu povedlo, jenže Ostrava otočila vývoj zápasu a Sokol v závěru pouze snížil na konečných 2:3.

Čtvrtý zápas v osmi dnech. Pardubice zamíří v sobotu do Ostravy

Náročný program pardubických florbalistů pokračuje. Po středečním vítězství v Poháru České pojišťovny se už zase rychle musí přepnout na dlouhodobou soutěž, do konce Tipsport Superligy zbývá odehrát šest kol, v banku je tedy osmnáct bodů a Sokol ztrácí na play off osm. Proti FBC Ostrava tak potřebuje nutně bodovat, Ostrava má na Pardubice aktuálně na deváté pozici náskok čtyř bodů

Pardubice slaví historicky první triumf v Poháru!

Finále Poháru České pojišťovny hrané v Olomouci nabídlo dramatickou podívanou, po jejím konci poprvé v historii klubu zvedly trofej z Poháru nad hlavu Pardubice, které přijelo podpořit přes dvě stě fanoušků. Sokol jako první inkasoval, ještě v první třetině ale otočil vývoj utkání a v jeho polovině vedl o tři branky. V závěru pardubičtí florbalisté obětavou hrou ubránili těsný náskok.